Než se lidé pustí do nějaké práce, chtějí zpravidla vědět, co z toho budou mít, kolik si takovou prací vydělají a z čeho tedy budou následně žít. A i soukromí podnikatelé odkázaní sami na sebe si takové otázky kladou, i je zajímá, kolik si vydělají. A to proto, aby mohli posoudit, zda se do nějakého podnikání mají pustit nebo ne, respektive mají-li v už započatém byznysu pokračovat nebo ho raději opustit a zkusit někde jinde něco jiného.
Ale co když pak soukromý podnikatel dospěje k přesvědčení, že se mu už jeho podnikání nevyplácí? To s tím má automaticky rovnou skončit?
Tak to tedy určitě ne. Ona totiž dočasná finanční tíseň nemusí být a nejednou ani není zase až takovou tragédií, jak by se mohlo leckomu na první dojem zdát. Někdy stačí přetrpět složité období, na jehož konci se může vše zase v dobré obrátit.
A jak to zaonačit, aby bylo jednou zase dobře, aby se potíže překonaly a kvůli platební neschopnosti nenarůstaly? Když na to přijde, může podnikateli pomoci třeba i vhodně zvolená půjčka. I ta totiž může být řešením, protože se dají s její pomocí zaplatit všechny nezbytné závazky. A když jsou tyto splaceny a půjčené peníze se vrátí, může být vše zase dokonalé.
Jenže podnikatelé nejednou musí akceptovat skutečnost, že jim jen tak někde nemusí půjčit. Když jsou tito skutečně v problémech až po uši, může se stát, že natolik nevzbuzují důvěru, že banky raději jejich žádost zamítnou. A co pak?
Pak je tu aspoň hypotéka bez doložení příjmu, která naštěstí i dost nedůvěryhodně vypadajícím soukromníkům pomůže. Aby ji totiž tito dostali, stačí mít jenom nemovitost, která by se použila jako záruka vrácení půjčených peněz. A taková nemovitá záruka je pak rozhodující, má daleko větší váhu než žadatelovy vysoké příjmy, registry dlužníků a podobně.
A proto jsou nebankovní hypotéky volbou mnoha našich podnikatelů v tísni.